poniedziałek, 18 marca 2013

Fryzury - co i dla kogo ?

Już od jakiegoś czasu zbierałam się do napisania tego posta ale zawsze był jakiś ciekawszy temat. Wykorzystując przerwę w nauce ( ach te egzaminy...) Chciałabym się z wami podzielić dość pożądanym tematem dotyczących fryzur ;) Wiem , że większość z nas nie jest zadowolona ze swoich włosów albo uważa , że coś można w nich ulepszyć. Jednak zanim przejdę do sedna odpowiedzcie sobie na poniższe pytania :
1. Czy naprawdę potrzebuje zmiany ?
2. Jaką fryzurę chcę osiągnąć i czy będzie ona pasowała do mojego kształtu twarzy ?
3. Praktyczność fryzury.

Wiecie czasem wystarczy trochę odświeżyć włosy używać regularnie odżywki , podcinać końcówki i od razu wyglądają lepiej ;) Jednak jeśli na pierwsze pytanie odpowiedzieliście tak przejdźcie do kolejnych pytań. Nie każda fryzura do każdego kształtu twarzy pasuje. Jeśli tak jak ja zamiast soczewek na co dzień wolicie nosić okulary ( btw. wybierzcie sobie jakiś fajny, praktyczny i ładny kształt wtedy okulary nie będą tylko przymusem staną się też stylowym dodatkiem) też musicie uważać z wyborem fryzur. Jeśli odpowiedzieliście sobie na to pytanie przejdźmy dalej. Pamiętajcie , że fryzura jaką sobie wybierzecie musi byc praktyczna. Nadawać się do pracy, szkoły itp. I przede wszystkim macie czuć się w niej dobrze.

1.DLA OSÓB Z DŁUGIMI WŁOSAMI - Pewnie stoicie przed trudnym wyborem. Skrócić włosy czy nie ? Długo czekaliście aby osiągnęły taką długość i co teraz ? Są dwa wyjścia :
* jeśli na co dzień wiążecie je w różne fryzury to jak najbardziej nie trzeba ich ścinać przecież do waszych ulubionych fryzur potrzebna jest taka długość. Tyczy się to również tego jeśli lubicie mieć po prostu rozpuszczone włosy.
* Jeśli włosy wam przeszkadzają warto by pomyśleć o skróceniu ich . Również warto je skrócić jeśli macie cienkie włosy ponieważ nadmierna długość je tylko obciąża ;(

2.DLA OSÓB ZE ŚREDNIMI WŁOSAMI - Tutaj tak samo jak dla włosów długich jednak żeby odżywić włosy możecie podciąć i lekko je wypazurkować. Mała zmiana a włosy odżyją na nowo ;))


3. DLA OSÓB Z KRÓTKIMI WŁOSAMI - Tutaj praktycznie nie ma jakiejś jednaj trafionej rady. Możecie włosy lekko wystrzępić, wypazurkować lub po prostu zapuszczać ;) Możecie tez przedłużyć włosy jednak czy naprawdę warto ?


Tak jak widzicie najbardziej niezdecydowane osoby prawdopodobnie mają średnie lub długie włosy. Osobiście też zmagam się z problemem w wyborze fryzury. Obecnie mam prostą grzywkę i długie włosy czasem proste ,  czasem kręcone. Niestety tak długość zaczęła mi przeszkadzać i myślę o skróceniu ich do ramion albo ciut dłużej i postrzępić grzywkę i włosy obok niej . Mam ciemno brązowe włosy ale koloru nie będę zmieniać.


Jeśli potrzebujecie pomocy w wyborze fryzury możecie śmiało pisać na czar.azji@gmail.com

A dla osób które pragną zmienić swoją fryzurę kilka pomysłów ;))
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Gorąco zachęcam do komentowania (=^・ェ・^=)