czwartek, 10 stycznia 2013

Znak ,,V" na zdjęciach azjatów ;)


Zauważyliście , że azjaci często robią znak ,,V” do zdjęcia ? Nie powiem ,żeby dla mnie było to coś dziwnego bo do zdjęć automatycznie od zawsze  też tak robię. Możecie to zobaczyć przede wszystkim na fotografiach ale i też podczas np. występów. Dziś dostrzegłam to w video na , którym  Jessica i Krystal z GG (SNDS) śpiewają tik tok. 


No ale do rzeczy. Zacznijmy od obalenia kilku fałszywych teorii , ale zanim to zrobimy powiem wam tylko , że to nie dotyczy wszystkich bo tak jak we wszystkich moich postach dotyczy to określonej grupy azjatów. Przecież wiadomo ludzie są różni ;)Według niektórych znak ,,V” azjaci pokazują na znak pokoju. Ma to oznaczać , że są przyjaźnie nastawieni itp. No cóż jeśli oto chodzi to może niektórzy azjaci mogą to tak odebrać ale tego się w Azji nie praktykuje. Wiem z doświadczenia ( mieszkałam za granicą), że ten znak nie wszędzie oznacza pokój i np. w Irlandii niektórzy mogą się na was za to obrazić . I tak bywa. Co kraj to obyczaj.
Inni twierdzą zaś ,że to znak Victori- zwycięstwa. No cóż kolejna bujda. W sumie nie wiem jak wam ale mi chyba nigdy się tak nie skojarzyło.

W rzeczywistości dla niektórych azjatów jest to znak typu ,,robię zdjęcie”, a dla niektórych to taki zwyczaj i tyle ;) Jeśli dla was to może dziwne , ale przecież my też mamy różne zwyczaje np. na powitanie niektórzy się cmokają, przytulają itp. No to tyle na ten temat ;) Gdybyście chcieli jakiś konkretny temat lub macie jakieś pytania możecie pisać na czar.azji@gmail.comI przypominam wam o Loterii ;)


Czar Azji 2 komentarze:

  1. Hmmm,twój blog bardzo mnie zainteresował ( a w szczególności ten post ^ ^ ). Zapraszam do siebie http://japoniamoimokiem.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje i na pewno zajrzę ;)

    OdpowiedzUsuń

Gorąco zachęcam do komentowania (=^・ェ・^=)